Według dietetyków śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Ma ono bardzo duży wpływ na koncentrację, a co za tym idzie lepsze wyniki w nauce. Dlatego tak ważne jest, aby także poza domem mieć ze sobą coś wartościowego do zjedzenia. Nowoczesny lunch box pomieści drugie śniadanie, a także zdrowe przekąski. Tylko czym się kierować przy wyborze pudełka śniadaniowego dla dziecka?

Na rynku znaleźć można wiele modeli śniadaniówek, w tym również lunch box do szkoły. Niektóre przeznaczone są stricte dla dzieci, a niektóre dla dorosłych. Do wyboru są całe komplety oraz pojedyncze części, które można dowolnie komponować. W zależności od potrzeb dziecka, dobrać można lunch boxa w wersji standardowej lub rozbudowaną. Oto jakie cechy tego pojemnika są najpraktyczniejsze!

Reklama

Jaki lunch box będzie najbardziej funkcjonalny?

Według najnowszych badań regularne spożywanie posiłków w szkole poprawia nastrój, wpływa na zmniejszenie napięcia, a za tym ułatwia nawiązywanie relacji z rówieśnikami. Nasuwa się pytanie – jaki pojemnik na drugie śniadanie wybrać? Lunch box, czyli inaczej śniadaniówka, czy pudełko na drugie śniadanie? Jakie cechy są przydatne, a z czego możemy zrezygnować? Ten pojemnik, w zależności od wielkości i rodzaju pozwala w bezpieczny i higienicznym sposób przenosić posiłki. Jest zdecydowanie praktyczniejszy i bardziej ekologiczny niż jednorazowe torebki śniadaniowe. Jedzenie, które znajduje się w lunch boxie, nie zmienia swojej postaci – jest zabezpieczone przed rozpadnięciem. Zimą świetnie sprawdzi się termos Monbento, który utrzyma odpowiednią temperaturę herbaty lub zupy.

Praktyczny lunch box na każdy dzień

Coraz więcej czasu spędzamy poza domem, a tyczy się to również najmłodszych. Wniosek z tego jeden. Obiad to zdecydowanie za mało, jak na posiłek w szkole. Dzieci w okresie szkolnym szybko się rozwijają, dlatego potrzebują dużo energii. Wato więc zaopatrzyć je w funkcjonalny lunch box na każdy dzień tygodnia. Przy wyborze śniadaniówki warto zwrócić uwagę na:

  • wielkość i kształt,
  • sposób zamknięcia,
  • obecność przegródek,
  • materiał z jakiego została wykonana,
  • dodatkowe akcesoria, np. sztućce,
  • design.

Wielkość śniadaniówki

Dzieci będące uczniami klas 1-3 zazwyczaj kończą zajęcia po czterech godzinach lekcyjnych. Jeżeli dodatkowo jedzą obiad w szkole, w zupełności wystarczą im niewielkie przekąski i bidon z wodą. Doskonałym rozwiązaniem będzie butelka na wodę Monbento. Wykonana z wysokiej jakości tworzywa – tritanu, dostępna jest w ciekawych wariantach kolorystycznych. Wytrzymały materiał sprawdzi się zarówno dla młodszych i starszych dzieci.

Natomiast w przypadku, gdy dziecko spędza w szkole 6-8 godzin, warto zaopatrzyć je w większy lunch box. Najlepiej jeśli będzie podzielony na przegródki, w których umieścić możemy kanapkę i kilka pożywnych przekąsek.

Dla starszaków, które mają zdecydowanie więcej zajęć i potrzebują dużo jedzenia, dobrze wybrać lunchbox Monbento Square, który jest na tyle duży, że z powodzeniem wystarczy na zapakowanie sałatki, kanapki oraz zdrowej przystawki.

Kształt lunch boxa

Po oszacowaniu wielkości posiłku wybieramy kształt pojemnika. W tym przypadku znaczenie ma plecak czy torba. Pojemniki na śniadanie występują w kilku wersjach:

  • owalnej,
  • wysokiej,
  • płaskiego prostopadłościanu,
  • mniejszego pudełka w kształcie kwadratu.


Lunchbox Monbento 1. Gram; 2. Bento Original; 3. Tresor; 4. Bento Square.

Dobre plecaki czy tornistry szkolne mają kilka przegródek, o konkretnym przeznaczeniu. W mniejszych komorach przeważnie przechowywane są śniadaniówki. Dlatego tak wiele zależy od ich wielkości i kształtu. Świetnie sprawdzi się sprzedawany w zestawach lunch box z przegródkami. Wstępuje w różnych konfiguracjach i kształtach, które można dowolnie podzielić. Nawet na dwa zestawy, dla starszego i młodszego dziecka. Lunch boxy marki Monbento połączyć można w jedną całość, przy pomocy mocnej, grubej gumki. Dodatkowo większość produktów tej marki wzbogacona została o woreczek, który zabezpiecza pojemniki przed uszkodzeniem.

Przegródki, czy osobne pojemniczki?

Przegródki będą świetne, gdy jedzenie, które mamy zamiar przygotować naszemu dziecku, będzie składało się z integralnych składników np. do przygotowania sałatki, czy tortilli. Sytuacja się zmienia, gdy w przegródkach znajduje się powiedzmy kanapka, jogurt i sałatka owocowa. Jeżeli te składniki się ze sobą zmieszają, nie będą już zdatne do spożycia. Wówczas lepiej będzie umieścić je w osobnych, szczelnie zamkniętych pojemniczkach. Monbento lunch box to połączenie tych dwóch wariantów.

 Uwaga! Przed rozplanowanie posiłków na cały tydzień, warto dowiedzieć się, czy dziecko ma gdzie rozłożyć jedzenie. Czasem posiłki spożywane są pod salą na ławce, co uniemożliwia swobodne rozłożenie poszczególnych części. 

Dodatkowe akcesoria – widelec, nóż i łyżka

Coraz większa ekologiczna świadomość podpowiada nam, aby nie używać plastikowych jednorazowych sztućców. Najlepiej wyposażyć się w łyżkę, nóż i widelec wielokrotnego użytku.

Takie zestawy znaleźć można wśród akcesoriów marki Monbento. Producent oferuje również zakup sztućców zupełnie osobno.

Design ma znaczenie dla Twojego dziecka

O wyglądzie lunch boxa decyduje osoba, która będzie go nosiła. Obecnie do wyboru jest masa różnych wzorów od postaci z kreskówek, po motywy kwiatowe, na gładkich kończąc.

Warto, aby dziecko samo dokonało wyboru. Monbento Tresor to kolekcja lunch boxów przeznaczonych dla dzieci. Wśród nich znaleźć można ciekawe wzory, różne kształty oraz wymienne obrazki na froncie.

Jaki materiał wybrać?

Tworzywo, z którego zostało wykonane pudełko na drugie śniadanie jest bardzo ważne. Zazwyczaj bywa to plastik jednak warto zwrócić uwagę, czy nie zawiera on szkodliwych dla zdrowia substancji. Monbento Original to produkty, które nie zawierają ftalanów oraz Bisfenolu A (BPA). BPA podczas podgrzewania przenika do żywności i może szkodzić zdrowiu.

Popularne lunch boxy są doskonałym rozwiązaniem zarówno dla młodszych i starszych. Ułatwiają przenoszenie produktów spożywczych. Nadadzą się do szkoły, pracy, a także na wycieczkę. W sklepach internetowych i stacjonarnych znaleźć można coraz więcej tego typu produktów. Wybór pod względem funkcjonalności, jakości oraz designu jest ogromny. Z pewnością każde dziecko znajdzie dla siebie idealny lunch box, który będzie mu towarzyszył w przygodzie ze szkołą, przez długie lata.


Zobacz także:

No votes yet.
Please wait...