Danie chińskie z kurczakiem można przygotowywać na wiele sposobów. Jak dzisiaj serwuję przepis na kurczaka z warzywami i z ryżem. Wszystko przygotowuję w woku, który doskonale rozprowadza aromaty składników po całym daniu. Kurczak po chińsku, podawany z ryżem, przygotowywany z warzywami w sosie sojowym, będzie nie lada gratką dla miłośników kuchni azjatyckiej.

Kurczak po chińsku z woka to danie, które wbrew pozorom nie wymaga użycia zbyt dużej ilości tłuszczu do smażenia. Wykorzystując patelnię wok, musimy ją dobrze rozgrzać z niewielką ilością oleju, aż do jego zadymienia. Dopiero po tym możemy zacząć smażenie składników. Mocno rozgrzany wok pozwala na szybkie przygotowywanie potraw, z zachowaniem naturalnego smaku i aromatu składników, które stają się miękkie i soczyste. Kurczak z warzywami i ryżem to pyszna, chińska potrawa dla każdego!

Reklama

Do przygotowania kurczaka z warzywami w sosie sojowym na pewno przyda Ci się głęboka patelnia wok. Pomieści wszystkie składniki, a jej specjalna budowa zapewni odpowiednią cyrkulację pary wodnej, która nada składnikom miękkości, ale nie pozbawi ich aromatu.

Kurczak z warzywami po chińsku w woku - przepis

Ocena: 3.7/5.
Please wait...