Jak modnie ozdobić choinkę bożonarodzeniową na Święta, by stała się prawdziwą ozdobą domu? Kluczem do sukcesu są odpowiednie dekoracje i lampki choinkowe, wykonane z różnych materiałów i przyjmujące różne kształty. Mogą być to ozdoby choinkowe z filcu, szklane, drewniane, metalowe, ledowe i jeszcze inne. Zobacz przegląd najpiękniejszych dekoracji i lampek na choinkę.

Jak ładnie i modnie udekorować żywą lub sztuczną choinkę na Boże Narodzenie, by na jej widok zachwycili się wszyscy goście? Wszystko zależy od tego, co podoba Ci się najbardziej. Kolorowe i różnokształtne dekoracje choinkowe, czy raczej proste i stonowane ozdoby na choinkę? Przemyśl najpierw na czym najbardziej Ci zależy i co najlepiej dopasuje się do aranżacji Twojego wnętrza. Pole do manewru masz szerokie – możesz wybrać ozdoby choinkowe z materiału, z filcu, z drewna, z metalu, ze szkła, z plastiku… Nie zapominaj również o lampkach na choinkę! Nowoczesne lampki na choinkę to coś więcej niż sznur kolorowych, migających żaróweczek. Teraz możesz wybrać lampki w kształcie gwiazdek, choinek, kulek czy delikatnie osadzone na druciku. Zobacz przegląd najciekawszych akcesoriów i dowiedz się, jak można ładnie udekorować choinkę na Święta!

Ozdoby choinkowe drewniane – naturalne dekoracje

Drewno to naturalny materiał, który dobrze komponuje się z innymi naturalnymi materiałami, takimi jak choinka właśnie! Ozdoby choinkowe wykonane z drewna są jedynie lekko barwione, by zachowały swój unikalny styl. Dostępne są takie w kształcie śnieżynek, gwiazdek, dzwoneczków i aniołków. Znajdziesz nawet drewniane mini sanki do zawieszenia! Sprawdzą się również jako element dekoracji dziecięcego pokoju – drewniany materiał nie jest podatny na stłuczenia tak jak szkło, dlatego będzie bezpieczny dla maluchów. Takie piękne ozdoby choinkowe drewniane możesz zawiesić nie tylko na choince, ale również na oknie, na ścianie, na drzwiach czy na świątecznym stroiku. Będą pięknie komponować się z gałązkami świerku czy sosny, zebrany szyszkami i innymi drewnianymi dekoracjami. Proste, niewymuszone i naturalne dekoracje choinkowe naprawdę robią wrażenie.

1. Ozdoby śnieżynki, 2. Ozdoby aniołki, 3. Ozdoba sanki, 4. Ozdoba renifer

Metalowe ozdoby choinkowe – zestawy trwałych dekoracji

Metal to trwały materiał, dlatego ozdoby choinkowe metalowe na pewno nie będą jednorazową dekoracją choinki – posłużą Ci na długo. W tej kategorii również masz szeroką gamę kształtów do wyboru – serca, gwiazdy, choinki… Są to ozdoby choinkowe białe, srebrne i złote. Skandynawskie dekoracje staną się pięknym elementem choinki. Nie potrzeba ich wiele, by stworzyć ciekawą kompozycję. Nadadzą się także do zawieszenia w oknie, na ścianie czy na gałązkach świerku umieszczonych w wazonie.

1. Ozdoby metalowe różne, 2. Metalowe gwiazdy, 3. Metalowe serca

Urocze ozdoby choinkowe z materiału

Do wyboru masz również ozdoby choinkowe z materiału. Takie w kształcie zimowych ubranek wyglądają naprawdę uroczo. To doskonały sposób na to, jak tanio i modnie udekorować choinkę! Materiałowe ozdoby choinkowe w formie małych rękawic, czapeczek, skarpet świątecznych czy stroju Mikołaja dostępne są w różnych kolorach. Zawieszone na jutowym sznureczku stworzą oryginalną kompozycję choinkową, wprowadzając do domu ciepłą i rodzinną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Sprawdzą się także w dziecięcym pokoju. Dostępne są także ozdoby choinkowe materiałowe w kształcie domku czy gwiazdy.

1. Ozdoby materiałowe czerwone, 2. Ozdoby materiałowe szare

Piernikowe ozdoby choinkowe z filcu

Ostatnio popularne stały się przeróżne ozdoby świąteczne z filcu – skarpety świąteczne, kalendarze adwentowe, worki do pakowania prezentów i ozdoby na choinkę z filcu… Takie dekoracje są lekkie i dostępne w różnych wersjach kolorystycznych. Materiał pozwala na wycinanie różnorakich kształtów i jest całkowicie bezpieczny dla dzieci. Dlatego zamiast zawieszania szklanych bombek czy ustawiania ceramicznych figurek w dziecięcym pokoju, lepiej zdecyduj się na filcowe ozdoby choinkowe. Mogą być to filcowe zawieszki na choinkę lub na stroiki, ale również filcowe ozdoby na zapinkach – możesz przypiąć je do gałązek choinki, ale również do firanek czy zasłon w oknach. Stworzą ciekawą, świąteczna aranżację.

1. Filcowe ludziki piernikowe, 2. Filcowe chatki

Plastikowe ozdoby choinkowe – renifery, gwiazdy, śnieżynki

Renifery, śnieżynki i gwiazdy to jedne z popularniejszych motywów bożonarodzeniowych. Plastikowe ozdoby choinkowe, choć wykonane z tworzywa sztucznego, mogą naprawdę ładnie się prezentować! Dostępne są dekoracje wiszące ozdobione brokatem, które dodadzą blasku każdej choince. Polecam Ci takie dekoracje, jeśli lubisz styl glamour. Brokatowe zawieszki to naprawdę fajne i dość oryginalne dekoracje na choinkę!

1. Renifery plastikowe, 2. Gwiazdy brokatowe, 3. Ozdoba płatek śniegu, 4. Ozdoba plastikowa

Lampki choinkowe w różnym stylu

Zanim jeszcze ozdobisz choinkę bombkami i wiszącymi dekoracjami w różnym stylu, warto zawiesić na drzewku lampki choinkowe. Tu również masz szerokie pole manewru. Lampki choinkowe mogą być białe, żółte, niebieskie lub zupełnie kolorowe. Obecnie popularne stały się lampki choinkowe LED, które zasilane są na baterie. Nie ma zatem żadnego problemu z przeciąganiem kabla, aż do kontaktu. Lampki na choinkę to nie tylko małe żaróweczki! Mogą przybierać przeróżne kształty. Lampki choinki, śnieżynki, słoiczki, ażurowe kulki,buteleczki, aniołki, a nawet większe żarówki staną się niebanalną dekoracją drzewka.

1.Lampki led choinki, 2.Lampki led żarówki

Dobrym rozwiązaniem są też lampki na druciku, który nie rzuca się tak w oczy jak grubszy od niego kabel. Dzięki temu takimi światełkami możesz owinąć nawet i mniejsze drzewka. Taki sznur lub nawet kurtynę świetlną możesz zawiesić nie tylko na choince, ale również na ścianie czy na oknie. Możliwości jest wiele!

1.Lampki led buteleczki, 2.Lampki led ażurowe kule,  3.Lampki druciane


Zobacz również:

12 pomysłów, jak ozdobić dom na Święta Bożego Narodzenia?

Ocena: 5.0/5. Oddano 4 głosy.
Please wait...