Kurtka puchowa jest niezastąpiona, jednak przed rozpoczęciem sezonu jesień-zima warto pomyśleć o jej odświeżeniu. Sprawdź, jak wyprać kurtkę puchową, co się przyda po wielu miesiącach przechowywania tej odzieży w garderobie.

Kurtkę puchową możesz wyprać w pralce. Pamiętaj jednak, aby robić to w niskich temperaturach (30-40 stopni C.) oraz na niskich obrotach – najlepiej ok. 600 obrotów na minutę. Zawsze sprawdzaj również, jakie dokładnie zalecenia znajdują się na metce oraz na jakie techniki prania pozwala sam producent.

Reklama

Jak wyprać kurtkę puchową w pralce, aby jej nie zniszczyć?

  1. Przygotuj pralkę. Sprawdź, czy w bębnie nie znajdują się żadne ostre przedmioty. Wyczyść także dozownik na pranie, aby nie doprowadzić do zmieszania resztek innych środków z płynem do puchu.
  2. Sprawdź kurtkę. Upewnij się, że nie masz w niej m.in. chusteczek i papierków. Zasuń wszystkie zamki, guziki lubi innego rodzaju zabezpieczenia w kurtce i przewróć swoją kurtkę puchową na lewą stronę.
  3. Przed wypraniem kurtki puchowej w pralce delikatnie namocz ją w letniej wodzie i zacznij ugniatać. W ten sposób z puchu wydostanie się powietrze, co nie doprowadzi do jego zbytniego zbicia się podczas prania zasadniczego.
  4. Jeśli nie chcesz, aby puch podczas wirowania zwinął się w kłębki, możesz włożyć do bębna kilka piłeczek tenisowych.
  5. Uzupełnij dozowniki w pralce odpowiednimi środkami. Do prania kurtki puchowej zawsze używaj tylko detergentów przeznaczonych do puchu!
  6. Ustaw odpowiedni program, czyli taki, jaki wskazał na metce producent. Jeśli jednak metka została ucięta, wybierz jeden z łagodnych programów z dodatkowym płukaniem – tryb delikatny, do jedwabiu, wełny lub prania ręcznego. Dzięki dodatkowemu płukaniu usuniesz z wypełnienia nadmiar płynów.

Jak suszyć kurtkę puchową? Suszarki na pranie Brabantia

Po zakończeniu prania niezwłocznie wyjmij kurtkę z pralki. Kurtkę powinno suszyć się w stosunkowo ciepłym i przewiewnym miejscu. Będziesz potrzebować do tego stabilnej i wytrzymałej suszarki na pranie, takiej jak suszarka na pranie Brabantia. Zapamiętaj także, że kurtki puchowej nigdy nie suszy się rozwieszonej! Należy położyć ją na płasko i co jakiś czas delikatnie oklepywać i obracać.

Jeśli chcesz suszyć kurtkę na podwórku, w ofercie holenderskiej marki czeka na Ciebie także Brabantia suszarka ogrodowa. Pamiętaj jednak, żeby nie suszyć kurtki puchowej na silnym i bezpośrednim słońcu.

No votes yet.
Please wait...