Dobry i prosty przepis na gulasz wołowy po węgiersku – baaaardzo sycące i rozgrzewające danie do placków ziemniaczanych, gotowanych ziemniaków, pyz, a nawet kromki chleba. Tak gulasz z wołowiny wymaga dość długiego czasu duszenia, dlatego przygotowuję go zazwyczaj na niedzielny obiad. Jak zrobić dobry gulasz węgierski z wołowiną, papryką i ziemniakami? Wcale nie tak trudno, jak mogłoby się wydawać!

Pyszny gulasz węgierski z wołowiny to doskonały dodatek do placków ziemniaczanych, gotowanych ziemniaków, pyz, makaronu, a nawet świeżej kromki chleba. Można go serwować na płaskim lub głębokim talerzu, ale również w kamionkowych miseczkach, które podkreślają „jarski” charakter dania. Mięso wołowe wymaga dość długiego czasu duszenia, by stało się miękkie i soczyste. Dlatego nie bierz się za przygotowywanie gulaszu po węgiersku, gdy chcesz przygotować coś na szybko. Na przyrządzenie tego dania zarezerwuj sobie dzień (np. weekend), kiedy masz więcej wolnego czasu. A jak zrobić dobry gulasz węgierski wołowy? Przepis znajdziesz poniżej. 🙂

Reklama

W czym najlepiej zrobić gulasz? Ten tradycyjny oczywiście w kociołku! Ale w domowych warunkach sprawdzi się głęboka patelnia żeliwna – idealna do przygotowywania takich jednogarnkowych dań. Wykonana z naturalnych materiałów, nie reaguje z żywnością, ale podkreśla smaki i aromaty wszystkich składników. Gotowy gulasz wołowy serwuj w miseczkach.

Gulasz z wołowiny po węgiersku w miseczce

Ocena: 3.3/5.
Please wait...