Garnki i patelnie Fiskars Functional Form to linia funkcjonalnych naczyń zaprojektowana do codziennej pracy w kuchni. Artykuły z tej serii są trwałe, łatwe w użyciu, wygodne w czyszczeniu i przechowywaniu. Jak żadne inne nadają się do codziennego przygotowywania różnorodnych posiłków! Dlaczego? Co w nich takiego niezwykłego?

Fińska marka Fiskars ma w swojej ofercie wiele artykułów wyposażenia kuchni. Jednymi z nich są praktyczne i wytrzymałe garnki oraz patelnie. Fiskars dba nie tylko o nowoczesny design swoich produktów, ale również o wysoką jakość zastosowanych materiałów, precyzję wykonania, a co najważniejsze – komfort użytkowania. Bez wątpienia najpopularniejszą serią garnków i patelni tego producenta jest linia Fiskars Functional Form.

Reklama

Fiskars Functional Form

Na serię naczyń Fiskars Functional Form składają się nie tylko garnki i patelnie, ale również noże kuchenne Fiskars, ostrzałki, nożyczki i inne akcesoria kuchenne. Wszystko to, co przydaje się przy codziennym przyrządzaniu posiłków. Artykuły te ułatwiają krojenie składników, gotowanie i smażenie. Zostały zaprojektowane z myślą o designie, ale i o wysokiej funkcjonalności. Co łączy wszystkie produkty z Functional Form? Są wygodne w użyciu, łatwe do czyszczenia i łatwe do przechowywania. Cechą charakterystyczną jest też elegancki, uniwersalny design, który dopasuje się do każdej kuchni.

Garnki Fiskars Functional Form

Garnki z popularnej serii Fiskars Functional Form na pierwszy rzut oka nie wyróżniają się niczym szczególnym, ale po dokładniejszym przyjrzeniu się ich budowie i funkcjom, zauważymy, jak wiele mają do zaoferowania! Korpusy garnków zostały wykonane z trwałej, odpornej na uszkodzenia i rdzę stali nierdzewnej 18/10. Materiał ten nagrzewa się dość szybko i efektywnie, pozwalając tym samym na szybkie gotowanie i oszczędność energii.

Garnek Fiskars Functional Form

Niewątpliwym plusem jest fakt, że garnki Fiskars Functional Form mogą być używane na różnych typach kuchenek – na kuchence gazowej i elektrycznej, a także na płycie indukcyjnej i ceramicznej. W takich garnkach nie tylko ugotujemy posiłek, ale nawet upieczemy danie! Każdy garnek Fiskars Functional Form może być bowiem używany w piekarniku w temperaturze do 150°C – z tego też względu możemy w nicm lekko zapiec danie lub podgrzać posiłek.

Producent zapewnia, że bakelitowe rączki garnków nie nagrzewają się, umożliwiając tym samym bezpieczne chwytanie naczyń. Garnki wyposażone zostały także w pokrywki wykonane z hartowanego szkła, z silikonowymi brzegami, które dobrze przylegają do rantu naczyń, a przy tym posiadają przydatne funkcje wylewania i kontroli pary.

Garnki Fiskars

Zalety garnków Fiskars Functional Form:

 • Korpus ze stali nierdzewnej 18/10 – bardzo wytrzymały, odporny na rdzewienie.
 • Wygodne, bakelitowe rączki, które się nie nagrzewają.
 • Pokrywka ze szkła hartowanego, z silikonowym rantem, umożliwia obserwację procesu gotowania.
 • Pokrywa z funkcją odcedzania i odlewania.
 • Wewnętrzna podziałka litrażowa.
 • Na wszystkie typy kuchenek: gazową, elektryczną, ceramiczną i indukcyjną.
 • Można używać w piekarniku w temperaturze do 150°C.
 • Kompaktowa konstrukcja to łatwe przechowywanie – naczynia można układać w stosy.
 • Są łatwe do utrzymania w czystości – nadają się do mycia w zmywarce, ale z łatwością umyjemy je także ręcznie, z użyciem wody i detergentu.

Patelnie Fiskars Functional Form

Kolejne funkcjonalne naczynia z serii Functional Form to patelnie Fiskars. Swoją budową różnią się nieco od garnków z tej serii, ale tak samo dobrze nadają się do codziennego przyrządzania posiłków. W przeciwieństwie do garnków, patelnie Fiskars Functional Form nie są wykonane ze stali nierdzewnej, ale z aluminium. Aluminiowe korpusy jeszcze szybciej się nagrzewają, są lżejsze i bardzo dobrze rozprowadzają ciepło. Dzięki temu patelnia bardzo szybko się nagrzewa i jest gotowa do smażenia składników. Naczynie także można używać na wszystkich rodzajach kuchenek, wkładać do piekarnika do temperatury 150°C oraz myć w zmywarce.

Patelnia Fiskars Functional Form

Każda patelnia Fiskars Functional Form jest od wewnątrz pokryta 2-warstwową powłoką non-stick PTFE Hardtec™, która chroni smażone potrawy przed przywieraniem i przypalaniem, ułatwiając pracę w kuchni i późniejsze usuwanie zabrudzeń z patelni. Powłoka ta jest całkowicie wolna od PFOA, a więc pozostaje bezpieczna w kontakcie z żywnością. Z kolei powłoka zastosowana na zewnątrz nie rysuje szklanych powierzchni, więc nie musimy obawiać się o uszkodzenie posiadanej płyty indukcyjnej.

Patelnie także posiadają bakelitowe, nienagrzewające się uchwyty, które gwarantują pewny chwyt, a tym samym bezpieczne przenoszenie rozgrzanego naczynia. Również i te naczynia możemy układać w stosy, podobnie jak garnki, oszczędzając tym samym miejsce w kuchennych szafkach.

Patelnie Fiskars

Zalety patelni Fiskars Functional Form:

 • Korpus z aluminium – lekki, szybko nagrzewający się.
 • Wewnętrzna powłoka nieprzywierająca Hardtec™ PTFE – w 100% wolna od PFOA i PFOS.
 • Powlekane dno, które nie rysuje powierzchni płyty kuchennej.
 • Wygodny, bakelitowy uchwyt, który się nie nagrzewa.
 • Pokrywka ze szkła hartowanego, z silikonowym rantem, umożliwia obserwację procesu gotowania.
 • Na wszystkie typy kuchenek: gazową, elektryczną, ceramiczną i indukcyjną.
 • Można używać w piekarniku w temperaturze do 150°C.
 • Kompaktowa konstrukcja to łatwe przechowywanie – naczynia można układać w stosy.
 • Łatwa do utrzymania w czystości – nadają się do mycia w zmywarce, ale z łatwością umyjemy ją także ręcznie, z użyciem wody i detergentu.

Garnki i patelnie Fiskars Functional Form łączy nowoczesny, a jednocześnie prosty i uniwersalny design. Ich cechą wspólną jest także wysoka funkcjonalność, która znajdzie przełożenie w codziennym przygotowywaniu posiłków. Gotowanie i smażenie z naczyniami Fiskars Functional Form będzie naprawdę łatwe i przyjemne!

No votes yet.
Please wait...