Coraz więcej osób zabiera ze sobą jedzenie przygotowane w domu. Zanosimy je do pracy, na wycieczkę rowerową czy długi weekendowy spacer, do szkoły, na uczelnię lub piknik z całą rodziną. Wiąże się to z oszczędnościami. Ponadto z pewnością, że głód nie skróci naszego rekreacyjnego wyjścia oraz że nie będziemy czuć się niekomfortowo w pracy. Jeśli zainwestujemy w odpowiednie opakowanie do przechowywania żywności, możemy ponadto zadbać o środowisko i mieć pewność, że jedzenie jest dobrze przechowywane.

Pojemniki Monbento lunch box są najciekawszą obecnie alternatywą dla przechowywania żywności. Możemy wyróżnić pojemniki dla dorosłych, dla dzieci, a nawet butelki, sztućce, pojemniki na sos, torby i termosy. Są wykonane z bezpiecznych materiałów pozbawionych takich substancji, które szkodzą środowisku. Pojemniki Monbento są przede wszystkim są bardzo trwałe, czego dowodzi niestandardowo długi okres gwarancji, jaki zaproponował producent. Są to aż trzy lata, ale jeśli odpowiednio o nie zadbamy posłużą dużo dłużej. Jeśli zamienilibyśmy je na wszystkie folie i plastikowe opakowania, które w tym czasie byśmy wykorzystali, możemy dojść do wniosku, że dzięki jednemu takiemu opakowaniu możemy jak na jednostkę zrobić już całkiem dużo dla środowiska. Zwłaszcza że wszystkie produkty Monbento w 100 procentach można poddać procesowi recyklingu.

Reklama

Specyfika pojemników Monbento

Monbento jest francuską firmą, więc wszystkie jej produkty są poddane surowym przepisom Unii Europejskiej. Inspiracje z kolei firma czerpie z dalekiego wschodu, gdzie kultura nie tylko przygotowywania, ale również przechowywania i podawania potraw jest dopracowana w najmniejszym szczególe. Funkcjonalność i design zdecydowanie wyróżnia firmę wśród konkurencji.

Marka postawiła również na różnorodność zastosowań. Możemy znaleźć pojemniki jedno- i dwupiętrowe oraz jedno- i dwukomorowe. Dzięki temu bez względu na to, dla ilu osób i na jaki okres musimy się zaopatrzyć w prowiant, znajdziemy rozwiązanie, które idealnie dopasujemy do swoich potrzeb. Największe z pojemników to Monbento Square. Pojemność, wzory i kolory również można dobrać do swoich potrzeb. Wszystkie produkty Monbento, również złożone z wielu elementów zestawy Monbento:

 • można myć w zmywarce,
 • odgrzewać w nich potrawy w mikrofalówce,
 • przechowywać w nich żywność zarówno w lodówce, jak i w zamrażarce.

Lekkie butelki na wodę

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest Monbento butelka. Są doskonałe zarówno do wody, jak i soków, czego nie można powiedzieć o pojemnikach plastikowych, zwłaszcza w upalne dni. Butelki mają ergonomiczny kształt i są bardzo szczelnie zamknięte. Dzięki temu korzystanie z nich jest bardzo wygodne i możemy bez obaw włożyć je do torby podróżnej czy plecaka. Sprawdzą się również podczas wycieczki rowerowej czy joggingu, ponieważ wstrząsy nie sprawią, że stracą na swojej szczelności. Butelki również mają różną pojemność i kolorystykę, żeby można było dostosować je do każdej okazji i zaspokoić oczekiwania każdego dziecka, młodzieży i dorosłych.

Termosy obiadowe Monbento

Bardzo interesującą propozycją jest Monbento termos. Jest to pojemnik, którego zadaniem, poza przechowywaniem i przenoszeniem żywności, jest jak najdłuższe utrzymywanie temperatury początkowej. Dzięki temu poza domem możemy zjeść na przykład prawdziwy, ciepły obiad, a latem również lody. Dzięki doskonałej izolacji termicznej jedzenie włożone do środka zachowa swoją temperaturę nawet przez kilka godzin, a dzięki doskonałej szczelności nie zgubią również swojego wyjątkowego aromatu. Wysokiej jakości uszczelki dają gwarancję, że pojemnik będzie całkowicie szczelny, a jednocześnie można go bez problemu odkręcić, tak aby nie miało z tym problemu żadne dziecko. Można w nim zabrać ze sobą nie tylko stałe obiady, ale również zupy i sosy.

Lunch box dla dzieci

Monbento przygotowało też coś specjalnie dla dzieci. Monbento Tresor to nie tylko praktyczny i trwały pojemnik. Także wyjątkowy design i kolorystyka z pewnością przypadną do gustu każdemu dziecku. Monbento Tresor składa się z:

 • głównego pojemnika o pojemności 0,5 litra,
 • dwóch mniejszych o pojemności 0,15 litra,
 • przykrywek.

Duża liczba przegródek pozwala na zmieszczenie w środku kilku części składowych posiłku w taki sposób, aby się ze sobą nie mieszały. Pojemnik zostały wykonany z wysokiej jakości polipropytelnu, który zapewnia utrzymanie izolacji termicznej. Jest bardzo lekki i przede wszystkim nie wchodzi w reakcje z jedzeniem. Dzięki temu do organizmu dziecka nie przedostaną się żadne niekorzystne dla niego substancje.

Przezroczyste okienko w górnej części pudełka Monbento Tresor pozwala na umieszczenie w nim grafiki. Może to być jeden z pięciu dołączonych do zestawu obrazków lub karteczka z imieniem dziecka. Tworzywo, z którego wykonano lunchboxy Monbento, nie zawiera szkodliwych substancji takich jak Bisfenol A oraz ftalany. Produkt jest bardzo bezpieczny nawet dla małego dziecka i funkcjonalny, a mimo bardzo dobrego uszczelnienia silikonowymi uszczelkami bardzo łatwo będzie go otworzyć nawet małemu dziecku.

Monbento Original

Flagowym produktem firmy jest Monbento Original, czyli litrowy pojemnik przeznaczony przede wszystkim dla osób dorosłych. Obie komory są niezwykle designerskie i praktyczne, a w skład całego zestawu wchodzą:

 • pokrywka główna,
 • dwa pojemniki z pokrywkami z dodatkowymi uszczelkami antybakteryjnymi,
 • wewnętrzny pojemniczek,
 • dwie silikonowe nasadki,
 • spinająca wszystko gumka.


Dodatki do lunchboxów Monbento: gumki spinające Bento Original; sztućce Pocket Coton;pojemniczek na dodatki Monbento Temple

Duża łączna przestrzeń pozwala na zabranie ze sobą posiłku dla więcej niż jednej osoby. Z kolei idealna szczelność oraz hermetyczność zapewniają długie utrzymanie wysokiej temperatury posiłku. Lunchbox Monbento Original jest bardzo łatwy w czyszczeniu. Wykonanie go z silikonu, elastanu i sztucznego PBT daje użytkownikowi gwarancję, że żadne szkodliwe substancje nie będą miały kontaktu z jego jedzeniem. Są to tworzywa wręcz stworzone do tego, aby ich kontakt z żywnością był całkowicie bezpieczny.

Bezpieczeństwo, wygoda, temperatura

Wszystkie pojemniki Monbento łączy ze sobą kilka cech. Są całkowicie szczelne, wygodne w użyciu, bardzo stylowe i zachowują przez kilka godzin temperaturę tego, co do nich włożymy. Materiały, z których są wykonane, są całkowicie bezpieczne. Można je ponadto poddać recyclingowi i są przyjazne dla środowisko, a jedzenie z nich nawet dla małych niejadków stanie się przygodą.

No votes yet.
Please wait...