Czajnik to małe, niepozorne urządzenie AGD, bez którego żadne ognisko domowe nie byłoby tak przytulne. Modele od marki WMF są tutaj szczególnie warte polecenia. Są wytrzymałe i pobierają mało prądu. To dzięki nim spotkania z rodziną i przyjaciółmi nabierają smaku i ciepła.

Czajniki na stałe wpisały się w polską kulturę. Bez nich żadne gospodarstwo domowe nie mogłoby funkcjonować. Czym jest bowiem legendarna polska gościnność bez kubka gorącej kawy bądź herbaty dla przyjezdnego? To urządzenie to fragment rzeczywistości często niedoceniany, lecz jego brak bardzo szybko daje o sobie znać. Warto więc wyposażyć się w solidny czajnik– zwłaszcza marki WMF.

Reklama

Wybór czajnika – na co zwrócić uwagę?

Na rynku znajdziemy szeroką ofertę czajników. Jest to na tyle popularne urządzenie, że kupimy je na praktycznie każdym kroku, w wielu opcjach kolorystycznych, rozmiarach i kształtach. Często są wykonane z różnego rodzaju materiałów. Co więc wybrać przy takiej wielości możliwych opcji?

Jest kilka cech produktu, na których warto skupić się przy wyborze czajnika. Odpowiednio przemyślany zakup zagwarantuje sprzęt służący przez wiele kolejnych lat. Trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość wykorzystanych materiałów oraz wykonanie. Od nich zależy, czy czajnik, który kupimy, zostanie z nami na lata. Ponadto te dwie cechy zawierają w sobie wiele innych informacji – standard firmy, która wyprodukowała czajnik, czy technologie użyte w procesie jego tworzenia. Czajniki WMF to pewniak, o czym świadczy długa, pełna sukcesów historia marki.

Jaka pojemność i moc czajników będzie najlepsza?

Kolejną istotną rzeczą jest funkcjonalność. Zastanówmy się nad wymaganiami, jakie spełniać musi sprzęt, który planujemy kupić. Czy będzie on wykorzystywany przez singla, w domu z dziećmi, czy może czajnik używany będzie w biurze pełnym pracowników. To ważne pytanie, ponieważ w zależności od odpowiedzi na nie dobieramy pojemność. Czy powinno ono być zasilane na prąd? Jakiego typu kuchenka znajduje się w danym gospodarstwie domowym? To bardzo istotne kwestie, które powinny wpłynąć na ostateczny wybór, ponieważ z całą pewnością wpłyną na wygodę korzystania ze sprzętu.

WMF – firma z tradycją

Wybór czajnika wydaje się niełatwy, szczególnie mając na uwadze wielość zmiennych, które powinien mieć na uwadze kupujący. Na szczęście wśród producentów sprzętu kuchennego są takie firmy, które wybijają się na tle innych nie tylko dzięki tradycji, lecz również dzięki niezmiennie pozytywnym opiniom konsumentów tych marek. Jedną z nich zdecydowanie jest sięgająca tradycją 150 lat niemiecka marka WMF.

Jest producentem sprawdzonego sprzętu kuchennego najwyższej jakości, który zadowala zarówno prywatnych klientów, jak i kawiarnie czy restauracje. W asortymencie WMF znajdziemy garnki, patelnie, sztućce i wiele innych akcesoriów kuchennych. Niemieckie produkty od zawsze cieszą się opinią tych o najwyższej jakości i funkcjonalności – w wypadku WMF z całą pewnością reguła zostaje potwierdzona.

WMF – czajniki w wielu wariantach

Czajniki WMF należą do rozbudowanej kategorii naczyń produkowanych przez tę markę. W szerokiej gamie oferowanych przez nią produktów znajdziemy pozycję, która spełni nasze wymagania. Jest jednak kilka konkretnych artykułów, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

Czajniki elektryczne WMF Lono

To produkty pochodzące z linii WMF Electro, są więc przedstawicielami oferty czajników elektrycznych. Każdy z nich został stworzony przy użyciu wysokiej jakości opatentowanej stali nierdzewnej Cromagan, która zapewnia urządzeniom ponadprzeciętną wytrzymałość. W grupie WMF Lono znajdują się trzy interesujące produkty.Czajnik elektryczny WMF Electro Lono 1,6 l

  • WMF Electro Lono 1,6 l – czajnik elektryczny bezprzewodowy ze stali nierdzewnej – wspaniały element wyposażenia dla każdej kuchni. Stal wykorzystana do produkcji jest bardzo wytrzymała i higieniczna. Ponadto poręczny uchwyt z tworzywa sztucznego jest bardzo prosty w utrzymaniu czystości. Ten model ma wskaźnik poziomu wody, co pozwala dokładnie kontrolować jej ilość, a to ma wpływ na wzrost oszczędności podczas gotowania. Czajnik WMF Electro Lono 1,6 l zawiera filtr osadów, dzięki któremu czajnik zapewnia najwyższą możliwą jakość wody.
  • WMF Electro Lono 1,7 l – czajnik elektryczny szklany – większa pojemność naczynia będzie doskonałym wyborem dla rodzinę wieloosobowych oraz w każdej sytuacji, w której wymagana będzie obsługa większej ilości osób. Szkło użyte do stworzenia czajnika WMF Electro Lono 1,7 l zapewnia ponadczasowy design pasujący do różnego rodzaju wnętrz. Jest też wyznacznikiem czystości i higieny.
  • WMF Electro Lono 2w1 1,7 l – czajnik elektryczny bezprzewodowy szklany z regulacją temperatury – umieszczony na wygodnej podstawce obrotowej 360, która pozwala bez problemu odkładać czajnik na miejsce będzie idealny dla osób, które cenią sobie wygodę. Czajnik WMF Electro Lono 2w1 1,7 l wyposażony jest m.in. w wyjmowany filtr i magnetyczny uchwyt sitka herbaty. Posiada ekran LCD, dzięki któremu zaprogramujemy funkcję parzenia herbaty, podtrzymywania temperatury czy wstępnego podgrzewania. Dopasujemy również temperaturę przygotowywanej wody, co ucieszy smakoszy różnego rodzaju kaw, ziół i herbat.

Czajniki WMF Lumero

WMF Lumero, a konkretnie przedstawiciel serii Electro: WMF Lumero 1,6 l – stalowy czajnik elektryczny z termometrem – to kolejny doskonały czajnik elektryczny marki WMF. Oprócz wspomnianej już wcześniej stali Cromagan oraz obrotowej podstawki, zawiera regulację temperatury wody od 70 do 100 stopni Celsjusza. Dodatkowym atutem jest podświetlenie LED oraz widoczna miarka litrażowa. Dzięki niej jesteśmy w stanie jak najlepiej kontrolować ilość podgrzewanej wody.

Kitchenminis czajniki WMF

WMF Kitchenminis mini grafitowy 0,8 l – to czajnik najnowszej generacji o nowoczesnym designie pasującym do wielu wnętrz. Działa bezprzewodowo, co niebywale podnosi jego funkcjonalność i ergonomię pracy.

Czajnik WMF Kitchenminis Jest bardzo bezpieczny w użytkowaniu – ma nienagrzewające się ścianki oraz samoblokującą się w trakcie gotowania pokrywę, co będzie atutem w domu z dziećmi. Ponadto zawiera filtr osadów znacznie poprawiający jakość wody.

Czajniki z gwizdkiem WMF Orbit i Elegance

WMF Orbit i WMF Elegance to dwie opcje będące odpowiedzią na zapotrzebowanie na tradycyjne czajniki z gwizdkiem. Oba zostały wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej odpornej na uszkodzenia i świetnej dla osób z alergiami. Oba także nadają się do każdego rodzaju kuchenek. Każdy z nich to jednocześnie czajnik na gaz oraz na indukcję. Dodatkowo WMF Orbit posiada dno w technologii TransTerm, która umożliwia energooszczędne gotowanie.


Zobacz także:

No votes yet.
Please wait...