Pięknie ozdobiony tort towarzyszy nam podczas wielu ważnych uroczystości. Dekorowanie tortów domowymi sposobami nie jest takie trudne. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie przybory do dekoracji ciast, między innymi rękaw cukierniczy, pędzel kuchenny czy talerz obrotowy do dekoracji tortów. Co jeszcze przyda nam się podczas przyrządzania cukierniczych arcydzieł? Zobaczcie sami 🙂

1. Szpryca do dekoracji tortów

Dekorowanie tortów urodzinowych szprycą cukierniczą jest proste i nie wymaga dużo czasu. Wystarczy wypełnić narzędzie kremem i za pomocą różnorodnych końcówek tworzyć ozdoby. Tylki znane też jako końcówki do dekoracji tortów pozwalają uzyskać zdobienie w kształcie kwiatów, gwiazdek, wstążek i innych wzorów.

Reklama

Dekorator do ciasta szpryca cukiernicza plastikowa Cuisipro

2. Rękaw cukierniczy – jednorazowy czy silikonowy?

Rękaw do dekoracji tortów działa na podobnej zasadzie jak szpryca. Wybrać możemy worki do dekoracji tortów jednorazowe lub wykonane z silikonu. Są one miękkie i pozwalają w łatwy sposób porcjować krem na dekorowane ciasto. Silikonowy rękaw cukierniczy z końcówkami to wybór na wiele lat, ponieważ materiał ten jest bardzo trwały i odporny na uszkodzenia.

Rękaw cukierniczy silikonowy z końcówkami

3. Formy silikonowe do dekoracji tortów

Tego typu formy do dekoracji tortów umożliwiają przygotowanie ozdób z masy cukrowej czy marcepanowej w różnych kształtach. Dzięki nim dekoracje tortów wyglądają wyjątkowo i profesjonalnie. Są one łatwe w użyciu – wypełnia się je masą, a następnie wyjmuje się gotowe ozdoby. Dzięki temu, że formy wykonane są z silikonu łatwo wyciąga się z nich zawartość, ponieważ są elastyczne.

4. Patera obrotowa – idealna do dekoracji tortów

Talerz obrotowy do dekoracji tortów umożliwia wygodne zdobienie ciasta z każdej strony. Ponadto patera obrotowa nadaje się do serwowania gotowego już wypieku. Dzięki temu, że mamy możliwość jej obracania, każdy może sięgnąć po wybrany przez siebie kawałek smakołyku.

Patera obrotowa na ciasto Tort

5. Szablony do ciast i innych deserów

Szablony do dekoracji tortów pozwalają na zrobienie wyjątkowych wzorów z cukru pudru, cacao czy czekolady. Są niezastąpione podczas przygotowywania domowych wypieków. Świetnie sprawdzają się też do dekorowania deserów czy kawy z bitą śmietaną.

Szablon do dekorowania ciasta Birkmann

6. Szpatułka cukiernicza – dekorowanie tortów kremem

Szpatułka do dekoracji tortów pomaga w szybkim i równym rozprowadzaniu kremu po biszkopcie. Dzięki niej przygotowanie tortu z kremem i owocami nie jest czasochłonne. Łopatkę można użyć też do przenoszenia gotowego już wypieku oraz serwowania na talerz.

Szpatułka do dekorowania ciasta ze stali nierdzewnej Birkmann

7. Packa cukiernicza – profesjonalne wygładzenie

Bardzo popularne w ostatnim czasie stały się torty z masy cukrowej. Elastyczny lukier umożliwia stworzenie wypieku w kształcie auta, księżniczki, serca, kwiatka i wielu innych. Jednak żeby ciasto wyglądało smacznie i profesjonalnie należy dokładnie wyrównać masę cukrową, Niezawodna do tego jest packa cukiernicza. Dzięki niewielkim rozmiarom umożliwia dotarcie nawet do najmniejszych zakamarków tortów, dzięki czemu wygląda on jak zrobiony w cukierni.

Packa do lukru Fany

8. Zestaw przyborów do dekoracji tortów

Przybory do dekoracji tortów występujące zazwyczaj w zestawach to produkt dla każdego domowego cukiernika. Dzięki nim możemy rzeźbić w masie cukrowej czy kremie, tworząc wzory kwiatowe, wstążki, ale także zwierzęta, pojazdy i wiele innych kształtów. Dzięki nim nasze wypieki będą spersonalizowane i z pewnością przypadną do gustu jubilatom.

Przybory do dekoracji tortu Silikomart

Jak widzicie narzędzia do dekoracji tortów to bardzo szeroki temat. Jest ich wiele i każdy spełnia inną funkcję. Zachęcam Was do wypróbowania wszystkich produktów do dekorowania tortów – pieczenie będzie dla Was o wiele przyjemniejsze, a efekt zaskoczy wszystkich!

Ocena: 4.2/5.
Please wait...