Silit jest niemiecką marką, specjalizującą się w produkcji garnków oraz przyborów kuchennych, przy wykonaniu których stosowane są innowacyjne technologie. Rozwiązania te przyczyniają się nie tylko do perfekcyjnego wykończenia firmowych produktów, ale przede wszystkim wprowadzają zupełnie nową jakość komfortowego użytkowania. Stają się nową, luksusową opcją zwłaszcza dla alergików oraz dla tych, którzy szczególnie cenią sobie myślenie i postępowanie prozdrowotne. Jedną z wprowadzonych przez Silit innowacyjnych technologii jest Silargan – materiał, wykorzystywany do produkowania wyjątkowej powłoki.

Silargan – co to jest i na czym polega jego innowacyjność?

Rewolucyjną technologią, która bez wątpienia buduje renomę niemieckiego producenta, jest oryginalny materiał Silargan®. Garnki Silit z silarganową powłoką umożliwiają bezniklowe gotowanie, które stało się prawdziwym ratunkiem dla alergików. Nikiel stanowi jeden z najczęściej uczulających alergenów, a objawy alergii na ten pierwiastek bywają bardzo zróżnicowane – od delikatnego zapalenia skóry, aż po bardzo ostre postaci ogólnoustrojowe.

Reklama

Zestaw garnków silarganowych Silit Vision


Zestaw garnków ceramicznych wykonanych z silarganu – dostępne tylko w ofercie Silit.

Dlaczego naczynia marki Silit są wyjątkowe?

Bezniklowy Silargan® to starannie opracowany, unikatowy skład – stop jonów metali szlachetnych z wyjątkowo trwałą ceramiką. Gotowanie w garnkach, przy produkcji których wykorzystano Silargan®, staje się gwarancją absolutnie autentycznego smaku potraw. Dodatkowym atutem Silarganu® jest podwyższona odporność na wszelkiego typu uszkodzenia, także mechaniczne. Perfekcyjnie gładka powierzchnia naczyń z tą powłoką wyróżnia się niezwykłą łatwością utrzymywania w czystości, a także energooszczędnością.

Silargan® nie jest jedynym nowatorskim projektem marki Silit – połączenie stali oraz ceramiki występuje w równie unikatowym materiale, jakim jest e30. Ta bezniklowa powłoka jest niezwykle trwała, odporna na ścieranie i zarysowania, łatwa do czyszczenia, a do tego również idealnie, elegancko lśniąca. To wszystko sprawia, że garnki i patelnie marki Silit są bardzo chętnie wybierane zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów sztuki kulinarnej na całym świecie.

Zobacz całą ofertę: Garnki Silit

10 powodów, dla których warto kupić naczynia marki Silit
  1. Umożliwiają zdrowe i bezpieczne gotowanie bez niklu i metali ciężkich.
  2. Nie zmieniają smaku ani zapachu przygotowywanych potraw.
  3. Posiadają aż 30 lat gwarancji producenta.
  4. Wykonane są z najwyżej jakości materiałów, dzięki czemu są inwestycją na długie lata.
  5. Są energooszczędne – szybko się nagrzewają i długo utrzymują ciepło.
  6. Silargan jest niezwykle trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne – można używać łyżek stalowych i innych narzędzi.
  7. Większość naczyń nadaje się do mycia w zmywarce.
  8. Produkty można używać na każdej kuchence oraz w piekarniku.
  9. Garnki i brytfanny Silit są funkcjonalne, nadają się do gotowania, duszenia i smażenia.
  10. Gładka powierzchnia naczyń jest łatwa w utrzymaniu czystości i pielęgnacji.
Ocena: 3.2/5. Oddano 22 głosy.
Please wait...