Nowoczesny zestaw obiadowy to serwis o ciekawym kształcie lub zdobiony oryginalnymi wzorami. Z pewnością przyciąga wzrok i sprawia, że potrawy wyglądają jeszcze bardziej apetycznie! Choć wyróżnia się ciekawą formą, to nie można odmówić mu elegancji. Na jaki nowoczesny serwis obiadowy warto zwrócić szczególną uwagę?

Serwis obiadowy to z pewnością obowiązkowy element wyposażenia domu, w którym często przyjmujemy gości. Nowoczesny komplet obiadowy sprawdzi się jednak nie tylko od święta, ale również na co dzień, do serwowania codziennych obiadów dla całej rodziny. Na nowoczesnych, eleganckich talerzach podamy przystawki, zupy, dania główne, a nawet desery. Wykorzystamy je podczas rodzinnego zjazdu, spotkania ze znajomymi, urodzin, świąt i innych uroczystości. Możemy zdecydować się na jeden uniwersalny zestaw lub na dwa komplety. Dostępne są serwisy obiadowe dla 4, 6, a nawet dla 12 osób. Dzisiaj zaprezentuję ciekawe propozycje nowoczesnych zestawów obiadowych, które mimo swojej oryginalnej formy, nie przestały prezentować się niezwykle elegancko.

Reklama

1 Serwis obiadowy nowoczesny Ambition Kubiko

Nowoczesny zestaw obiadowy Ambition Kubiko to najpopularniejszy serwis w tej kategorii. I chyba nie ma się co dziwić. Serwis jest bez wątpienia nowoczesny, a jednocześnie zachwyca prostą formą. Śnieżnobiałe naczynia, pozbawione wzorów, dopasują się do różnych wnętrz i będą odpowiednie na przeróżne okazje. Sprawdzą się podczas codziennych obiadów, ale i odświętnych posiłków. Talerze mają kwadratowy kształt i nieregularne brzegi. Stonowany kolor nie będzie gryzł się z innymi elementami wyposażenia naszego domu. Ten prosty, a zarazem ciekawy komplet z pewnością przypadnie do gustu fanom minimalistycznych form.

Ambition Kubiko to serwis obiadowy na 12 osób, składający się z 12 sztuk talerzy płaskich, głębokich oraz deserowych. W tym nowoczesnym zestawie znajdziemy także 2 półmiski, 2 salaterki i 1 wazę do zupy. Czyli wszystko to, co potrzebne do zaserwowania dwudaniowego obiadu w dobrym stylu.

Serwis obiadowy nowoczesny ambition

1. Serwis obiadowy Ambition Kubiko, 2. Serwis obiadowy Ambition Claire

2 Nowoczesny komplet obiadowy Ambition Claire

I jeszcze jeden nowoczesny serwis obiadowy marki Ambition, tym razem z serii Claire. W przeciwieństwie do wcześniej wspomnianego zestawu Kubiko, w komplecie Claire znajdziemy porcelanowe naczynia zdobione delikatnym wzorem kółeczek. Talerze, półmiski, salaterki i waza cechują się kwadratowym kształtem z lekko zaokrąglonymi bokami. Przypadną zatem do gustu zwolennikom rozwiązań klasycznych, jak i amatorom nowoczesnych form. Myślę, że szczególnie dobrze sprawdzą się do podawania codziennych posiłków w eleganckim stylu. Ale sprawdzą się także podczas większych zjazdów rodzinnych czy spotkań w licznym gronie znajomych, ponieważ zestaw ten przeznaczony jest dla 12 osób.

3 Serwis obiadowy nowoczesny kolorowy

A może wolisz nieco bardziej kolorowy nowoczesny zestaw obiadowy? Taki, który ożywi wnętrze jadalni czy salonu? Najlepszym rozwiązaniem będą serwisy składające się z białych naczyń, ale ozdobionych ciekawym, barwnym wzorem. Taki komplet będzie z pewnością przyciągał wzrok, a jednocześnie zachowa uniwersalny wymiar. Tego typu nowoczesny serwis obiadowy znajdziesz w ofercie polskiej marki Ceramika Tułowice, znanej z produkcji przepięknych elementów zastawy stołowej. Nowoczesne, kwadratowe serwisy obiadowe zdobione są przeróżnymi wzorami. Może być to malunek kopru, barwnych liści czy złotych tulipanów. Klasyczne wzory łączą się tu z nowoczesnym kształtem naczyń. Jak dla mnie, to znakomite połączenie! Decydując się na kolorowy serwis obiadowy, pamiętaj jednak, by dobrać do nich stonowane obrusy na stół.

Serwis obiadowy nowoczesny kolorowy

1. Serwis Ceramika Color Drops, 2. Zestaw Ceramika Tułowice Wild Tulips, 3. Komplet Ceramika Tułowice Koper

Propozycje Ceramiki Tułowice to nowoczesne zestawy obiadowe dla 12 osób, złożone z talerzy płaskich, głębokich i deserowych, salaterek, półmisków, sosjerki i wazy do zupy. Wszystko, co potrzebne znajdziesz w jednym komplecie.

4 Nowoczesny zestaw obiadowy ze wstęgą

Wstęga to jeden z popularniejszych wzorów widniejących na nowoczesnych serwisach obiadowych. Dlaczego? To prosty motyw, zazwyczaj w który sprawia, że naczynia od razu ciekawiej się prezentują, a jednocześnie nie przytłacza ich. Delikatny wzór czarnej wstęgi na białych talerzach jest też uniwersalny. Takie nowoczesne zestawy obiadowe możemy wykorzystać do serwowania codziennych obiadów, ale i na bardziej odświętne okazje. Wstęga może być grubsza lub cieńsza. Składać się z jednej lub z kilku linii. Gdzie jej szukać? Zdobi nowoczesne zestawy obiadowe z serii Ceramika Tułowice Lisa, Dolce Vita oraz Kwadrat Wstęga.

I w tych zestawach znajdziemy po 12 kwadratowych talerzy płaskich, głębokich i deserowych. Dodatkowo, nowoczesne serwisy obiadowe zostały wzbogacone półmiskami, salaterkami, sosjerką i wazą do zupy.

Nowoczesny serwis obiadowy na 12 osób

1. Komplet Dolce Vita, 2. Zestaw Ceramika Tułowice Lisa, 3. Serwis Kwadrat Wstęga

5 Prosty komplet obiadowy Vialli Design

A jeśli interesuje Cię nowoczesny serwis obiadowy na 6 osób, to zwróć uwagę na kremowy zestaw Volare od Vialii Design. Talerze mają klasyczne, okrągłe kształty, a całość prezentuje się bardzo uniwersalnie. Brak tu jakichkolwiek wzorów. Na ściankach naczyń dostrzeżemy jedynie delikatne tłoczenia, które przełamują prostotę i dodają kompletowi ciekawego charakteru. Ten prosty, nowoczesny serwis także polecam do podawania codziennych obiadów w rodzinnym gronie, szczególnie, że znajdziemy w nim ograniczoną liczbę naczyń – 6 talerzy płaskich, 6 talerzy płytkich, 2 miski i 2 półmiski.

Nowoczesny zestaw obiadowy Vialli Design


Nowoczesny serwis obiadowy to najczęściej serwis składający się z talerzy kwadratowych. Choć nie zawsze! Dostępne są także zestawy okrągłe, ale przyjmujące dość nowoczesną formę. Mogą być zdobione kolorowymi wzorkami, prostą wstęgą lub geometrycznym motywem. Złożone są z różnej wielkości talerzy, a także dodatkowych elementów, takich jak półmiski, salaterki, waza do zupy i sosjerka. Znajdziemy nowoczesne komplety przeznaczone do serwowania posiłków dla 4, 6, a nawet 12 osób. Możemy wykorzystywać je codziennie lub tylko od święta. I jak? Który zestaw obiadowy podbił Twoje serce? 😉

Ocena: 4.8/5.
Please wait...