Naczynia SlatePlate zdecydowanie stoją w opozycji do stwierdzenia zwykłe talerze. Naczynia z kamienia łupkowego są wyjątkowe, a ich głębia nadaje polotu każdej potrawie. Naturalny surowiec wydobywany jest z czeluści Hiszpanii, ale to w Polsce zostaje zaprojektowany i poddany ręcznej obróbce przez mistrzów kamieniarstwa. Mottem marki SlatePlate jest stwierdzenie, iż “Prawdziwa uczta to taka, która zadowala wszystkie zmysły”. Talerze kamienne mają przenosić więc w świat kulinarnej podróży wszystkich miłośników natury.

Impregnacja to podstawa!

Wszystkie talerze z kamienia łupkowego zostały uprzednio zakonserwowane włoskim impregnatem Tenax, który posiada atesty i jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Impregnacja ma na celu uszczelnienie porowatej struktury naczyń. Środek wnika głęboko, jednak powierzchnia z czasem może się zmatowić, wystarczy wtedy tylko lekko natrzeć ją zwykłą oliwą, a potem szmatką do sucha. Tak powtarzany regularnie zabieg pozwoli cieszyć się talerzami Slate Plate przez lata. Łupek pozostaje bezzapachowy i higieniczny, jeśli poświęca się mu trochę uwagi. W kolekcji Wood & Slate kamień łupkowy występuje w towarzystwie drewna. Elementy drewniane powstają z litego dębu lub jesionu. Środek użyty do impregnacji jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia i powstaje na bazie wosku pszczelego.Talerz kamienny do serwowania Slate Plate

Reklama

Bezpieczne w użyciu i higieniczne

Bezpieczeństwo użytkowania i higieniczność produktów to niewątpliwie atuty naczyń do serwowania marki SlatePlate. Spożywając posiłek z kamiennego talerza można zapomnieć o tych walorach, gdyż urzekają one przede wszystkim wyglądem zewnętrznym i wyjątkową estetyką wykonania. Marka proponuje kilka kolekcji : natural, modern, smooth, wild, wspomnianą już wood & slate oraz black & white. Regularne prostokątny kształty zostały przełamane w serii wild. Są wyjątkowe pod każdym względem, a każdy talerzyk jest inny. Istnieje możliwość kupna pojedynczych sztuk oraz całych zestawów.

Jak dbać o naczynia kamienne?

Naczynia te swoją strukturą i trwałością przypominają wysokiej jakości porcelanę. Są odporne na wysokie i niskie temperatury. Nie należy jednak myć ich w zmywarce do naczyń. Warto pielęgnować je delikatnymi środkami i myć ręcznie. Następnie dokładnie osuszyć. Talerz kamienny do serwowania Slate Plate

Co podawać na naczyniach z kamienia?

Na szczególną uwagę zasługują też inne naczynia marki Sltae Plate, na przykład taca z kamienia łupkowego umożliwiająca serwowanie różnego rodzaju przekąsek i dań. Co można podawać na naczyniach SlatePlate? Dosłownie wszystko! Te minimalistyczne naczynia zdecydowanie najlepiej będą się komponować w otoczeniu naturalnych, nisko przetworzonych dań, takich jak sushi, tapas, czy lekkich deserów. Natura w domowym zaciszu bardzo do nas przemawia!

Ocena: 3.3/5.
Please wait...