Pojemniki plastikowe lub silikonowe przeznaczone do gotowania w mikrofali pozwalają przygotować przeróżne dania! Potrawy z mikrofali mogą być przyrządzane w domu, ale i w pracy. Co i jak można zrobić w mikrofali? Jak ugotować jajko, ryż, makaron, ziemniaki i warzywa na parze w mikrofalówce? Wszystkiego dowiesz się z naszego zestawienia pojemników przeznaczonych do gotowania i podgrzewania jedzenia w kuchence mikrofalowej.

Gotowanie i podgrzewanie jedzenia w mikrofalówce to szybki i prosty sposób na przygotowanie wartościowych posiłków. Kuchenka mikrofalowa to niepozorne urządzenie, ale wystarczy zaopatrzyć się w specjalne naczynia do mikrofali, by całkowicie wykorzystać jej potencjał. Z takimi pudełkami gotowanie jajek, ryżu, makaronu i ziemniaków w mikrofali staje się możliwe. Silikonowe lub plastikowe pojemniki na żywność są bardzo lekkie i poręczne, dzięki czemu śmiało możesz zabrać je do pracy, by przygotować smaczne i pożywne dania.

Reklama

Pojemniki, które mogą być użytkowane w kuchence mikrofalowej oznaczone są specjalnym symbolem – jest to zazwyczaj prostokąt z trzema falami. Takie naczynia nadają się do gotowania, podgrzewania i odmrażania żywności w mikrofalówce.

Naczynie do gotowania na parze w mikrofali

Gotowanie na parze w mikrofali jest jak najbardziej możliwe, jeśli masz do tego odpowiedni pojemnik. Taki pojemnik do gotowania na parze w mikrofalówce pozwala na przygotowanie zdrowych dań, z zachowaniem ich witamin i wartości odżywczych. Naczynia wyposażone są w dziurkowaną tackę, dzięki której para wodna może przenikać do produktów. Niektóre pojemniki do mikrofali do gotowania na parze posiadają dodatkowy poziom, co pozwala na przygotowanie różnych typów produktów za jednym razem, np. warzyw i ryby. Naczynia wykonane są z tworzywa sztucznego, które cechuje się odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć. Plastik jest stosunkowo lekkim materiałem, dlatego takie naczynia warto zabierać ze sobą do pracy, by przygotować zdrowy posiłek w przerwie na lunch. Gotowanie na parze w mikrofalówce to szybki i prosty sposób na zdrowe i smaczne dania!

Pojemnik do gotowania na parze w mikrofali Snips


Naczynie do gotowania na parze w mikrofali pozwala w prosty sposób przygotować zdrowe dania, które zachowują swoje wartości odżywcze.

Takie naczynia do gotowania na parze w kuchence mikrofalowej znajdziesz w ofercie marki Snips oraz Tescoma.

Naczynie do gotowania ryżu w mikrofali

Gotowanie ryżu czy kaszy w mikrofali to wcale nie taki zły pomysł! To szybki sposób na ugotowanie dodatku do warzyw, ryby, mięsa lub sosu. Jak ugotować ryż lub kaszę w mikrofali? Potrzebne Ci będzie odpowiednie naczynie do gotowania ryżu w mikrofali, do którego wsypujemy ziarenka, dolewamy wodę, odrobinę oleju i dosypujemy sól. By woda zaczęła się gotować, nastaw urządzenie na wyższą moc, około 800 W, na 4 minuty. Po tym czasie zmniejsz moc mikrofalówki i gotuj ryż lub kaszę jeszcze przez kolejne 10 minut. Gotowanie ryżu w kuchence mikrofalowej jest naprawdę proste i okazuje się świetnym rozwiązaniem, gdy chcesz przygotować obiad „na szybko”. Pojemnik jest bardzo lekki i poręczny, dlatego warto zabrać go ze sobą do pracy i tam przygotować wartościowy posiłek. Sprawdzi się również jako zwykły pojemnik do przechowywania żywności.

Pojemnik do gotowania na parze w mikrofali Snips


W mikrofali możesz ugotować nawet sypkie produkty – ryż i kaszę.

Naczynie do gotowania makaronu w mikrofali

Makaron to częsty składnik obiadowych dań – zup, zapiekanek, spaghetti i innych potraw. Jeśli chcesz w szybki i prosty sposób przygotować daną potrawę, przerzuć się na gotowanie makaronu w mikrofali. Podobnie jak we wcześniejszych przypadkach, tak i w tym niezbędne będzie naczynie do gotowania makaronu w mikrofali. Podłużny pojemnik pozwala ugotować makaron spaghetti w całości, dlatego jest nawet wygodniejszy w użyciu niż zwykły garnek.

Jak ugotować makaron w mikrofali? Naczynie napełnij wodą, dodaj odrobinę oleju i soli i włóż do niego makaron. Po zagotowaniu wody w mikrofalówce, zmniejsz moc kuchenki i gotuj produkt tyle czasu, ile zostało wskazane na opakowaniu. Makaron gotowany w mikrofali wcale nie różni się od tego przygotowywanego w tradycyjny sposób. Specjalny pojemnik został wykonany z lekkiego tworzywa sztucznego i wyposażony w odpowietrzniki na pokrywce. Niektóre naczynia dostępne są od razu zębatą łyżką, która ułatwia nakładanie długich nitek makaronu.

Pojemnik do gotowania makaronu

Gotowane lub pieczone ziemniaki z mikrofali

Gotowanie w mikrofali to szybki i wygodny sposób na przygotowywanie nie tylko lunchu w pracy, ale również obiadu w domu. Ziemniaki ugotujemy w mikrofali już w 6-8 minut, a to znacznie krótszy czas oczekiwania niż w przypadku gotowania ich w garnku na kuchence. Potrzebny Ci będzie specjalny pojemnik do gotowania ziemniaków w mikrofalówce. Naczynie pozwoli przygotować młode ziemniaki w mundurkach, a nawet chipsy z mikrofali! Porządnie umyj i wyszoruj skórkę ziemniaków. Za pomocą widelca ponakłuwaj skórkę w kilku miejscach i natłuść warzywa odrobiną oliwy z oliwek. Przełóż składniki do pojemnika, ustaw średnią moc w mikrofalówce i gotuj ziemniaki 6-8 minut, w zależności od ich wielkości. Niektóre pojemniki do ziemniaków z mikrofalówki zostały wyposażone w kratkę do przygotowania chipsów, również w kuchence mikrofalowej!

Garnek do gotowania ziemniaków na parze w mikrofali


W mikrofali możesz szybko ugotować ziemniaki w w plasterkach lub mniejsze w całości.

Pojemniki do gotowania jajek w kuchence mikrofalowej

Jak ugotować jajko w mikrofali? Nie ma nic prostszego! Pojemniki do gotowania jajek to kolejna kategoria naczyń, dzięki którym przyrządzisz szybkie i zdrowe danie w kuchence mikrofalowej. Wystarczy wybrać odpowiednie naczynie, które pozwoli na ugotowanie jajek w taki sposób, na jaki masz ochotę. Dostępne są bowiem:

  •  Pojemniki do mikrofali do gotowania jajek na twardo lub na miękko 

Jak ugotować jajko na twardo lub miękko w mikrofali? Potrzebny Ci będzie specjalny pojemnik do gotowania jajka, zazwyczaj przeznaczony na jedną sztukę. Dzięki temu naczynie jest małe, lekkie i poręczne, możesz więc zabrać je ze sobą do pracy. W środku pojemniczka znajduje się aluminiowa podstawka (lub taki kieliszek należy włożyć samemu), na której należy umieścić surowe jeszcze jajko. Po nałożeniu pokrywki, wstaw pojemnik do kuchenki mikrofalowej i rozpocznij gotowanie. Gdy jajko będzie gotowe, możesz jeść je prosto z takiego pojemniczka!

  •  Pojemniki do gotowania jajek w koszulkach 

Ugotowanie jajek w koszulkach w mikrofali możliwe jest zaledwie w kilka minut. Naczynia przeznaczone do tego celu pozwalają na przygotowanie 1-2 takich jajek. Wystarczy, że napełnisz pojemnik wodą, wbijesz jajka w odpowiednie miejsce i nakryjesz naczynie pokrywką. Wstaw pojemnik do gotowania jajek w koszulkach do kuchenki mikrofalowej na kilka minut, a po wyciągnięciu naczynia odczekaj chwilę i odcedź przygotowane w ten sposób jajko. Gotowanie jajek w kuchence mikrofalowej jest bardzo szybkie i proste, dlatego taką wartościową przekąskę możesz przygotować zarówno w domu, ale i w pracy.

Pojemnik do gotowania jajek w koszulkach Joseph Joseph

Prosty pojemnik do mikrofalówki to sposób na szybkie jajka w koszulkach.

Pojemnik do przygotowania jajecznicy w mikrofali

Naczynia przeznaczone do kuchenki mikrofalowej pozwalają przygotować jajka na różne sposoby. A jednym z tych sposobów jest nawet jajecznica! Specjalna miska do robienia jajecznicy w mikrofali pozwala nie tylko roztrzepać wbite do miski jajka, ale i od razu ugotować je w kuchence mikrofalowej, ustawionej na 800 W. Do takiej miski możesz wbić maksymalnie 4 jajka i dodać dowolne dodatki – szczypiorek, cebulkę, kawałki szynki czy pomidora. I to wszystko bez dodatku tłuszczu. Tak przygotowane jedzenie z mikrofalówki jest nie tylko smaczne, ale i zdrowe.

Miska do robienia jajecznicy w mikrofali Joseph Joseph

Forma umożliwiająca gotowanie omletu w mikrofali

Szybkie i zdrowe jedzenie z mikrofali to również pożywny omlet z dowolnymi dodatkami. W jego przygotowaniu pomoże Ci silikonowa forma do omletu przeznaczona do użytkowania w kuchence mikrofalowej lub w piekarniku. Dzięki takiej formie przyrządzisz hiszpańskie omlety, faszerowane naleśniki oraz fritatty. Jak przygotować takie potrawy w mikrofalówce? W silikonowej formie umieść wszystkie składniki, zamknij ją i wstaw na kilka-kilkanaście minut (czas uzależniony od rodzaju przygotowywanego dania) do kuchenki mikrofalowej.

Silikonowa forma do naleśników i omletu Lekue

Pojemnik-kubek na zupę do mikrofalówki

Na rynku dostępne są również pojemniki plastikowe przeznaczone do mikrofali, które występują w kształcie kubków. Taki kształt sprawia, że naczynie bardzo dobrze nadaje się do podgrzewania płynnych potraw – zup, gulaszów i napojów. Pojemnik do podgrzewania jedzenia wykonany jest z lekkiego tworzywa sztucznego, dlatego śmiało możesz zabrać go do pracy i dopiero tam podgrzać wcześniej przygotowane danie. W przypadku zup świetnie sprawdzi się kubek do mikrofali marki Snips, a jeśli zależy Ci na przyrządzaniu szybkich, słodkich deserów, wybierz kubek plastikowy do mikrofali marki Joseph Joseph. Naczynia posiadają pokrywki z otworem do odprowadzania pary, dzięki czemu po otwarciu pojemnika nie zaskoczy nas skumulowane gorące powietrze.

Trójdzielny pojemnik na obiad do mikrofali

Co jeszcze można zrobić w mikrofali? Podgrzać kilkuskładnikowy obiad! To zadanie ułatwi Ci trójdzielny talerz do mikrofali z pokrywką, w którym możesz umieścić różne składniki drugiego dania, np. ryż, warzywa i rybę. Produkty nie pomieszają się ze sobą, co sprawi, że zachowają właściwy dla siebie smak. Taki plastikowy pojemnik przydaje się na obiad podgrzewany w pracy (przyniesiony z domu). Proste pudełka do mikrofalówki sprawiają, że nawet poza domem możesz liczyć na wartościowy posiłek, który nasyci Cię na długo. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, by podgrzewanie dań w mikrofalówce wykonywać również w swoim domu, szczególnie jeśli spóźnimy się na obiad. 😉

Talerz trójdzielny do podgrzewania jedzenia w mikrofali Rotho

Wielofunkcyjny garnek do mikrofali

Jakie pojemniki przeznaczone do mikrofali warto mieć jeszcze na kuchennym wyposażeniu? Najlepiej takie wielofunkcyjne, które pozwolą przygotować różne dania i to różnymi metodami. Plastikowe lub silikonowe pojemniki na żywność do mikrofali mają swoje określone przeznaczenie. Mogą służyć do gotowania jajek, do przygotowywania sypkich produktów, do gotowania na parze lub do podgrzewania jedzenia. Jednak garnek do gotowania w mikrofali Joseph Joseph łączy w sobie różne funkcje:

  • zwykłego garnka,
  • parownika,
  • patelni,
  • naczynia do serwowania (odwracalna pokrywka).

Garnek do gotowania w mikrofali wielofunkcyjny Joseph Joseph

Takie wielofunkcyjne naczynia do kuchenki mikrofalowej pozwalają przygotować cały obiad jednocześnie! Zestaw umożliwia łączenie poszczególnych elementów w różnych kombinacjach. Garnek doskonale sprawdzi się przy gotowaniu warzyw, ziemniaków, ryżu, kaszy, makaronu, kurczaka i ryb w mikrofalówce. Gotowanie w kuchence mikrofalowej to sposób na szybki i smaczny obiad złożony z różnych składników.


Naczynia do przygotowywania potraw w mikrofalówce do świetne rozwiązania szczególnie dla zabieganych osób i dla tych, którym zależy na spożywaniu wartościowych posiłków w pracy. Pojemniki do mikrofalówki są lekkie i poręczne, dlatego bez problemu mogą być zabierane z domu. Mogą służyć także jako zwykłe pudełka do przechowywania żywności. Mają wiele zastosowań, które polecam wypróbować. 😉

Który pojemnik do gotowania lub podgrzewania w mikrofali byłby dla Ciebie najlepszy?

Ocena: 4.1/5.
Please wait...