Jak to się dzieje, że zamówione produkty docierają do Ciebie w idealnym stanie? To dzięki dobraniu właściwej techniki pakowania oraz dołożeniu wszelkich starań przez naszych pracowników! Odpowiednie zabezpieczenie sprawia, że nawet szklane i porcelanowe przedmioty mogą bezpiecznie wyruszyć w podróż. Dowiedz się jak sprawdzamy i pakujemy produkty!

Porcelanowa filiżanka do kawy, szklany słój z kranikiem, ceramiczny dzbanek czy emaliowany garnek. Produkty te różnią się rozmiarem, kształtem i materiałem wykonania, dlatego do każdego z nich dobieramy odpowiednią metodę pakowania. Dzięki właściwemu zabezpieczeniu różnymi materiałami, zamówienie może dotrzeć do Ciebie w doskonałym stanie!

Reklama

Pracownicy magazynowi kompletują zamówione przez Ciebie produkty, a zaraz po tym trafiają one do „pakowalni”. Tam sprawdzane są pod kątem kompletności oraz uszkodzeń, a także pakowane i jak najlepiej zabezpieczane. Dopiero w takiej postaci mogą zostać przekazane do wysyłki!

Pakowanie produktów w Garneczki.pl

Pakowanie składa się z kilku etapów:

ETAP 1.Sprawdzanie zamówienia – analizujemy czy wśród produktów przeznaczonych do wysyłki faktycznie znalazły się te, które zamówiłeś. Towar musi być kompletny.

ETAP 2.Sprawdzanie jakości produktów – na tym etapie wychwytujemy wszelkie wady, takie jak wgniecenia, stłuczenia, rysy, przebarwienia, wyszczerbienia, odbicia oraz różnego rodzaju błędy fabryczne. Uszkodzony produkt wymieniamy na nowy.

ETAP 3.Zabezpieczanie i pakowanie produktów – bardzo ważny etap, który decyduje o tym czy zamówienie dotrze do Ciebie w idealnym stanie.

Zamówienie może dotrzeć do Ciebie zapakowane w karton, tekturową kopertę lub foliopak. Wszystko zależy od wielkości towaru, materiału z jakiego został wykonany i jego podatności na uszkodzenia.

Do pakowania wykorzystywane są:

  • Kartony – sztywne, nieuszkodzone i dobierane pod rozmiar danego produktu. Nie mogą być zbyt małe, by nie tworzyły się żadne wypukłości. Wolne miejsca w kartonie zajmują „wypełniacze”, dzięki którym produkty nie przemieszczają się podczas transportu.
  • Koperty – wykonane z miękkiej tektury, przeznaczone do pakowania płaskich produktów, które nie wymagają większego zabezpieczenia (np. podkładki pod kubki czy książki kucharskie).
  • Foliopaki – worki foliowe dostarczane przez dane firmy kurierskie, pakujemy w nie małe produkty, które także nie muszą być specjalnie zabezpieczane.

Jak wygląda pakowanie i zabezpieczanie produktów?

Po skompletowaniu i sprawdzeniu zamówienia, oceniamy, w co powinny być spakowane produkty. Produkty wykonane ze szkła, porcelany czy ceramiki wymagają większego zabezpieczenia niż te wykonane z plastiku czy silikonu.

1. Dobieramy odpowiedniej wielkości karton, do którego zmieszczą się wszystkie zamówione produkty. Nie może być zbyt mały.

2. Przedmioty szklane, porcelanowe, ceramiczne czy podatne na uszkodzenia produkty emaliowane zabezpieczamy przy pomocy folii pęcherzykowej.

3. Produkt owinięty folią nie może się z niej wyślizgiwać, dlatego dodatkowo owijamy folię taśmą bezbarwną.

Zabezpieczanie produktów - taśma bezbarwna

4. Mniejsze produkty (np. dwie szklanki) łączymy ze sobą poprzez owinięcie bezbarwnym stretchem. Pozwala to także unieruchomić i zabezpieczyć towar wewnątrz paczki.

Owijanie produktów folią stretch

5. Owinięte i zabezpieczone przedmioty wkładamy do kartonu. Wolne przestrzenie w większym kartonie wypełniamy specjalnym materiałem, dzięki któremu produkty nie przemieszczają się w czasie transportu. Wypełniacz może posłużyć także do stworzenia ściółki zabezpieczającej na dnie kartonu. Jest to zazwyczaj folia stretch oraz sypki wypełniacz z pianki polietylenowej.

Pakowanie do kartonu

6. Niektóre paczki owijamy czarnym stretchem, ale nie wszystkie tego wymagają. Karton sklejamy wewnątrz taśmą bezbarwną, a na zewnątrz obklejamy firmową taśmą z nadrukiem. Taka taśma stanowi plombę paczki, a także informuje, z jakiej firmy została nadana przesyłka.

Oklejanie taśmą firmową

7. W przypadku wysyłek do paczkomatu lub przez firmę kurierską, na paczkę naklejamy etykietę ostrzegawczą: „Uwaga szkło”.

W zależności od rodzaj zamówionego towaru używamy innej metody pakowania oraz wykorzystujemy inne materiały. Drewniane deski do krojenia czy silikonowe formy do pieczenia nie będą wymagały tak dokładnego opakowania jak porcelanowe serwisy obiadowe czy duże szklane słoje.  Niemniej jednak do każdego towaru podchodzimy zgodnie z wyznaczonymi procedurami oraz standardami gwarantującymi bezpieczeństwo dostarczenia przesyłki! 

Rozpakowywanie paczki Garneczki

Teraz już wiesz, że nie musisz martwić się o kruche i cenne przedmioty! Możesz spokojnie zamówić i takie. 🙂