Biały sos przygotowany z mąki, masła, mleka i innych składników to idealny dodatek smakowy do ryżu, potrawki z kurczaka, duszonego mięsa, pulpetów, makaronu, a także gotowanych warzyw na parze. Jak widać, biały sos jest bardzo uniwersalny, dlatego warto znać prosty i szybki przepis na jego wykonanie. Zobacz, jak zrobić domowy, biały sos, który wzbogaci smak Twoich dań!

Biały sos to nie lada wyzwanie! Nie może być zbyt „mączysty”, nie może być też za słony, ale nie może również pozostać bez smaku! Musi smakować wyśmienicie zarówno z białym ryżem, jak i z makaronem. Biały sos możemy użyć do potrawki z kurczaka, drobiowych pulpecików i duszonych mięs. Domowy biały sos zawsze przygotowuję tylko i wyłącznie z własnego rosołu, nie próbowałam jeszcze z żadnej kostki rosołowej i szczerze odradzam, bo nie potrafię wyobrazić sobie jego smaku… Sos robi się bardzo szybko, dlatego uważajmy, by zbyt łatwo go nie popsuć.

Reklama

 Biały sos z mąki, mleka i masła idealnie nadaje się do wszelkiego rodzaju duszonego mięsa, pulpecików, potrawki, warzyw gotowanych na parze, warzyw z rosołu, białego ryżu, makaronu czy puree ziemniaczanego.  Jak zrobić biały sos? Poznaj prosty przepis!

Do obróbki składników na sos wystarczy nam rondelek do podgrzewania oraz rózga kuchenna do energicznego mieszania sosu, bez żadnych grudek!

Przepis na biały sos z mąki, mleka i masła

Ocena: 3.9/5. Oddano 43 głosy.
Please wait...