Tradycyjna zupa rybna z karpia to ciekawa pozycja w menu wigilijnym. Szczególnie, jeśli jest podawana z łazankami domowej roboty. Jak ugotować zupę rybną z karpia na Wigilię? Oprócz ryby potrzebna nam będzie także włoszczyzna, cebula i aromatyczne przyprawy. Przepis na zupę rybną z karpia jest z pewnością wart wypróbowania – zapraszam!

Uwielbiam zupy pod różnymi postaciami, ale na Wigilię przygotowuję coś naprawdę specjalnego! Oprócz zupy grzybowej i barszczyku z uszkami, na moim stole gości także zupa rybna z karpia – czasem zabielana, a czasem nie. Choć niektórzy domownicy nie od razu się do niej przekonali, to po spróbowaniu, zupa z karpia na stałe weszła do ich repertuaru ulubionych potraw wigilijnych. Zastanawiasz się, jak ugotować zupę rybną z karpia? Już podrzucam przepis!

Reklama

Podstawą udanej zupy rybnej jest dobrze oczyszczona ryba. Na pewno pomocne okażą się tu różnego rodzaju akcesoria do ryb, takie jak deska do oprawiania z uchwytem podtrzymującym ogon, skrobaczka do ryb czy pęseta do ości. Takie przybory znacznie usprawniają prace w kuchni. Gotowa zupa rybna z karpia, jeśli ma być serwowana na Wigilię, najładniej zaprezentuje się w białych, porcelanowych miseczkach.

Zupa rybna z karpia na Wigilię - przepis


Zupę rybną z karpia serwuj w pojemnych, eleganckich miseczkach, które pomieszczą kawałki ryby, warzyw, a także parę ziemniaków lub makaron.

Ocena: 3.8/5. Oddano 4 głosy.
Please wait...