Zupa mleczna wcale nie musi kojarzyć się z nieprzyjemnym wspomnieniem ze szkolnej (lub szpitalnej!) stołówki. Podana na śniadanie z ryżem i szczyptą cynamonu może być smacznym i rozgrzewającym posiłkiem. W moim domu króluje zupa migdałowa w wersji wigilijnej – z rodzynkami i nutą wanilii. Daleko jej do mdłej polewki, którą ze zgrozą wspominają wszystkie dzieci. Zapraszam na przepis na wigilijną zupę migdałową przygotowaną na mleku z ryżem i aromatycznymi dodatkami.

Zupa mleczna ma z pewnością swoich zwolenników, ale i przeciwników. Zapewne większość z nas kojarzy to danie z dzieciństwa, kiedy to serwowano ją w domu na śniadanie lub na lekki obiad na szkolnej stołówce. Zupa mleczna może być przygotowana z makaronem, z kluskami, z kaszą, a nawet z pokrojoną bułką… Mój faworyt to przygotowywana na Wigilię zupa mleczna z migdałów, podana z ryżem, ze szczyptą cynamonu, z garścią rodzynek i z nutą wanilii. Wszystkie te smaki i aromaty doskonale ze sobą współgrają, sprawiając, że wigilijna zupa migdałowa to doskonały przysmak dla dzieci i dorosłych.

Reklama

Co może Ci się przydać? Na pewno garnek do mleka z płaszczem wodnym, który posiada podwójne dno. Przez specjalny otwór wlewa się między ścianki garnka wodę, dzięki czemu gotowane mleko nie przypala się.

No votes yet.
Please wait...