W jaki sposób zrobić naprawdę dobrą lemoniadę z cytryny, ale i z arbuza, truskawek, pomarańczy, ananasa i brzoskwini? Wcale nie tak trudno! Domowa lemoniada owocowa to doskonały sposób na orzeźwienie w letni dni – poznaj przepisy na różne lemoniady na lato, których podstawą jest zimna woda, owoce, sok z cytryny i inne dodatki.

Pyszna lemoniada domowej roboty to zdecydowanie obowiązkowy napój na lato. Cytrynowa, pomarańczowa, z arbuza i innych owoców łączy w sobie to, co najlepsze – słodkie owoce i orzeźwiający sok z cytryny. Dodatek kostek lodu i listków mięty sprawia, że jeszcze lepiej gasi pragnienie. Najlepsza lemoniada to oczywiście tak przygotowana w domu i to z takich składników, jakie lubimy najbardziej. 🙂

Reklama

Prosty przepis na pyszną, domową lemoniadę

Lemoniada domowej roboty – jak podawać?

Do serwowania napoju wykorzystaj szklany dzbanek do lemoniady, który ładnie wyeksponuje wszystkie składniki – plasterki owoców i listki mięty. Jeśli planujesz przyrządzić większą porcję napoju, by uraczyć nim gości w czasie przyjęcia w ogrodzie czy podczas „kinder party”, od razu przygotuj lemoniadę w większym słoju z kranikiem. Dzięki takiemu rozwiązaniu goście będą mogli w bardzo wygodny sposób nalewać napój do szklanek, kiedy będą mieli na to ochotę. Naczynie może być wykonane ze szkła, ale również z plastiku. Niska temperatura napoju nie wpłynie na uszkodzenie takiego materiału. Bo oczywiście domową lemoniadę należy podawać schłodzoną!

Jakie szklanki do lemoniady będą najlepsze? Wysokie i wykonane z grubego szkła, które utrzyma niską temperaturę napoju. Idealnie nadadzą się do tego słoiki z uchem i słomką, które zdecydowanie pozwolą na długie delektowanie się napojem!

Domowe, owocowe lemoniady na lato – przepisy:

Przepisy na domowe lemoniady - infografika

Ocena: 3.5/5.
Please wait...