Już od najmłodszych lat warto poznawać, w teorii, ale i w praktyce, zasady zdrowego odżywiania. Posiłki bogate w warzywa, owoce, kasze i razowe produkty wcale nie muszą być nudne! Wręcz przeciwnie, odpowiednia kompozycja składników sprawia, że są smaczną bombą witaminową.

W małych szefów zdrowej kuchni mieli okazję wcielić się uczniowie Zespołu Szkół Sportowych im. Józefa Jaworskiego w Aleksandrowie Łódzkim, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie „Szef Kuchni Domowej – utrwalam zdrowe nawyki”. Zadaniem trzyosobowych zespołów było samodzielne przygotowanie zdrowych potraw (przystawki, dania głównego oraz deseru) z wylosowanych produktów. Ale na tym nie koniec! Uczniowie musieli dodatkowo opowiedzieć o składnikach odżywczych wykorzystanych składników. Uczestnicy nie tylko udowodnili, że w kuchni radzą sobie znakomicie, ale pokazali także, że zdrowe znaczy smaczne! ?

Reklama

Garneczki.pl miały przyjemność wesprzeć ten pomysłowy konkurs poprzez przekazanie nagród – kuchennych gadżetów, dzięki którym dzieci będą mogły jeszcze z większą chęcią kucharzyć i rozwijać swoje umiejętności przygotowywania zdrowych posiłków.