Szanowni Państwo!

Reklama

Z otrzymanych dziś zgłoszeń wynika, że miała miejsce wysyłka maili udających komunikaty z naszego Sklepu.
Autorzy korespondencji podszywają się pod adres nadawcy „noreply@garneczki.pl” i temat „Garneczki.pl – Faktura do zamowienia nr 226453”. Nadawcy próbują skłonić adresata do otwarcia załącznika w formacie doc .
W rzeczywistości plik jest utajonym złośliwym oprogramowaniem (potocznie nazywanym “wirusem”), którego celem jest zainfekowanie Państwa komputerów. Poniżej widok opisanego maila.

Opisane powyżej wiadomości nie zostały wysłane jednak przez nasz sklep – był to typowy atak typu phishing i spoofing, skierowany do adresatów niepochodzących z naszej bazy. Autorzy korespondencji podstawili w wiadomościach elementy graficzne naszego mailingu oraz podszyli się pod nasz adres email.

Podsumowując – sklep Garneczki.pl nie miał nic wspólnego z wysyłką opisanych powyżej wiadomości.

Korzystamy z najwyższej jakości dostępnych zabezpieczeń chroniących dane swoich klientów, spełniając wszystkie standardy bezpieczeństwa wymagane dla sprzedawców internetowych, regulowane przepisami prawa.

Z naszej strony podjęliśmy odpowiednie procedury oraz poinformowaliśmy służby odpowiedzialne za zwalczanie tego typu ataków.

Przepraszamy za zaistniałą sytuacją i związane z nią niedogodności.

Piotr Kałek – kierownik Biura Obsługi Klienta

Więcej o spoofingu i phishingu można przeczytać na:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Spoofing#Spoofing_adresu_email
https://pl.wikipedia.org/wiki/Phishing

No votes yet.
Please wait...